
Multi-Heads Wood Retro LED Ceiling Light

Feature
Bring a warm, rustic charm to your home with the Multi-Heads Wood Retro LED Ceiling Light. This unique ceiling fixture combines natural wood elements with a vintage-inspired multi-head design, creating a cozy yet stylish lighting solution perfect for living rooms, dining rooms, and kitchens.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Wood+Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-12㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 24-60W |
| Lumens (lm): | 1920/2880/3840/4800 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|

Feature
Bring a warm, rustic charm to your home with the Multi-Heads Wood Retro LED Ceiling Light. This unique ceiling fixture combines natural wood elements with a vintage-inspired multi-head design, creating a cozy yet stylish lighting solution perfect for living rooms, dining rooms, and kitchens.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Wood+Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-12㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 24-60W |
| Lumens (lm): | 1920/2880/3840/4800 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Description

Feature
Bring a warm, rustic charm to your home with the Multi-Heads Wood Retro LED Ceiling Light. This unique ceiling fixture combines natural wood elements with a vintage-inspired multi-head design, creating a cozy yet stylish lighting solution perfect for living rooms, dining rooms, and kitchens.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Wood+Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 3-12㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 24-60W |
| Lumens (lm): | 1920/2880/3840/4800 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























