
Natural LED Wood Grain Ceiling Light
Discover the perfect blend of nature-inspired aesthetics and modern illumination with our Natural LED Wood Grain Ceiling Light. Crafted with exquisite attention to detail, this ceiling fixture features a realistic wood grain texture, bringing a touch of organic warmth to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | White,Black,Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Discover the perfect blend of nature-inspired aesthetics and modern illumination with our Natural LED Wood Grain Ceiling Light. Crafted with exquisite attention to detail, this ceiling fixture features a realistic wood grain texture, bringing a touch of organic warmth to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | White,Black,Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $246.99
-65%$246.99
$86.45Description
Discover the perfect blend of nature-inspired aesthetics and modern illumination with our Natural LED Wood Grain Ceiling Light. Crafted with exquisite attention to detail, this ceiling fixture features a realistic wood grain texture, bringing a touch of organic warmth to any space.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D50cm |
|---|---|
| Height | H8cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | White,Black,Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























