
Nordic Chrome Simple LED Ceiling Lamp
Experience minimalist elegance with our Nordic Chrome Simple LED Ceiling Lamp. Featuring sleek chrome finish and energy-efficient LED technology, this ceiling fixture embodies Scandinavian design principles. Illuminate your space with soft, ambient light, creating a modern and inviting ambiance that celebrates simplicity.
Specifications
Size

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Chrome+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Experience minimalist elegance with our Nordic Chrome Simple LED Ceiling Lamp. Featuring sleek chrome finish and energy-efficient LED technology, this ceiling fixture embodies Scandinavian design principles. Illuminate your space with soft, ambient light, creating a modern and inviting ambiance that celebrates simplicity.
Specifications
Size

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Chrome+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $282.99
-65%$282.99
$99.05Description
Experience minimalist elegance with our Nordic Chrome Simple LED Ceiling Lamp. Featuring sleek chrome finish and energy-efficient LED technology, this ceiling fixture embodies Scandinavian design principles. Illuminate your space with soft, ambient light, creating a modern and inviting ambiance that celebrates simplicity.
Specifications
Size

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Chrome+White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























