
Nordic Glass LED Hallway Ceiling Light
Feature
Add a touch of elegance with the Nordic Glass LED Hallway Ceiling Light. Designed for modern spaces, it provides bright, energy-efficient lighting while enhancing the ambiance. Ideal for corridors and hallways.
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron, Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 1-3㎡(D15cm) |
| Weight: | 1.5kg |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 10W(D15cm) |
| Lumens (lm): | 800(D15cm) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15CM |
| Height (cm): | 15CM |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Add a touch of elegance with the Nordic Glass LED Hallway Ceiling Light. Designed for modern spaces, it provides bright, energy-efficient lighting while enhancing the ambiance. Ideal for corridors and hallways.
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron, Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 1-3㎡(D15cm) |
| Weight: | 1.5kg |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 10W(D15cm) |
| Lumens (lm): | 800(D15cm) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15CM |
| Height (cm): | 15CM |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $133.99
-65%$133.99
$46.90Description
Feature
Add a touch of elegance with the Nordic Glass LED Hallway Ceiling Light. Designed for modern spaces, it provides bright, energy-efficient lighting while enhancing the ambiance. Ideal for corridors and hallways.
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron, Glass |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Suggested Room Size: | 1-3㎡(D15cm) |
| Weight: | 1.5kg |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 10W(D15cm) |
| Lumens (lm): | 800(D15cm) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 15CM |
| Height (cm): | 15CM |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























