
Nordic LED Geometry Circle Ceiling Light

Feature
Transform your space with the Nordic LED Geometry Circle Ceiling Light. This modern, energy-efficient fixture features a sleek, minimalist design that enhances any room's aesthetic. Ideal for living rooms, bedrooms, or offices, its adjustable brightness and easy installation make it a versatile choice.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Maximum Wattage: | 25W,32W,38W,50W,64W,76W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.29''(16cm)(17cm)/7.08''(18cm)/7.48''(19cm)7.87''(20cm)8.26''(21cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.74''(40cm)19.68''(50cm)23.62''(60cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|

Feature
Transform your space with the Nordic LED Geometry Circle Ceiling Light. This modern, energy-efficient fixture features a sleek, minimalist design that enhances any room's aesthetic. Ideal for living rooms, bedrooms, or offices, its adjustable brightness and easy installation make it a versatile choice.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Maximum Wattage: | 25W,32W,38W,50W,64W,76W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.29''(16cm)(17cm)/7.08''(18cm)/7.48''(19cm)7.87''(20cm)8.26''(21cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.74''(40cm)19.68''(50cm)23.62''(60cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Description

Feature
Transform your space with the Nordic LED Geometry Circle Ceiling Light. This modern, energy-efficient fixture features a sleek, minimalist design that enhances any room's aesthetic. Ideal for living rooms, bedrooms, or offices, its adjustable brightness and easy installation make it a versatile choice.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Maximum Wattage: | 25W,32W,38W,50W,64W,76W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 6.29''(16cm)(17cm)/7.08''(18cm)/7.48''(19cm)7.87''(20cm)8.26''(21cm) |
| Body Width - Diameter: | 15.74''(40cm)19.68''(50cm)23.62''(60cm) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























