
Nordic Macaron Rectangular Living Room Ceiling Lamp
Feature
Transform your living room with the Nordic Macaron Rectangular Ceiling Lamp. Featuring a sleek and modern design inspired by Nordic simplicity, this ceiling lamp adds a touch of elegance to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Transform your living room with the Nordic Macaron Rectangular Ceiling Lamp. Featuring a sleek and modern design inspired by Nordic simplicity, this ceiling lamp adds a touch of elegance to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $126.99
-65%$126.99
$44.45Description
Feature
Transform your living room with the Nordic Macaron Rectangular Ceiling Lamp. Featuring a sleek and modern design inspired by Nordic simplicity, this ceiling lamp adds a touch of elegance to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron + Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | Led |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























