
Nordic Mini White Ceiling Light
Illuminate your space with the Nordic Mini White Ceiling Light. This minimalist fixture brings a touch of Scandinavian charm to any room. Its compact size makes it perfect for small spaces or as a stylish accent in larger areas.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H5.91in(15cm) |

| Diameter | D8.27in(21cm) |
|---|---|
| Height | H6.3in(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Gold+White |
| Product Material: | Copper+Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Illuminate your space with the Nordic Mini White Ceiling Light. This minimalist fixture brings a touch of Scandinavian charm to any room. Its compact size makes it perfect for small spaces or as a stylish accent in larger areas.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H5.91in(15cm) |

| Diameter | D8.27in(21cm) |
|---|---|
| Height | H6.3in(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Gold+White |
| Product Material: | Copper+Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Description
Illuminate your space with the Nordic Mini White Ceiling Light. This minimalist fixture brings a touch of Scandinavian charm to any room. Its compact size makes it perfect for small spaces or as a stylish accent in larger areas.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D7.87in(20cm) |
|---|---|
| Height | H5.91in(15cm) |

| Diameter | D8.27in(21cm) |
|---|---|
| Height | H6.3in(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Gold+White |
| Product Material: | Copper+Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























