
Retro Geometry Circle Wood LED Ceiling Light
Bring a touch of vintage charm and modern functionality to your home with the Retro Geometry Circle Wood LED Ceiling Light. This distinctive fixture combines geometric design with the natural beauty of wood and energy-efficient LED technology, making it an ideal addition to any stylish interior.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H9cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood |
| Color: | Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor.Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Bring a touch of vintage charm and modern functionality to your home with the Retro Geometry Circle Wood LED Ceiling Light. This distinctive fixture combines geometric design with the natural beauty of wood and energy-efficient LED technology, making it an ideal addition to any stylish interior.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H9cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood |
| Color: | Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor.Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $147.99
-65%$147.99
$51.80Description
Bring a touch of vintage charm and modern functionality to your home with the Retro Geometry Circle Wood LED Ceiling Light. This distinctive fixture combines geometric design with the natural beauty of wood and energy-efficient LED technology, making it an ideal addition to any stylish interior.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H9cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood |
| Color: | Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor.Your understanding is appreciated .Thanks |
|























