
Retro Round Bedroom Ceiling Lamp
Feature
Experience Vintage Charm with the Retro Round Bedroom Ceiling Lamp. Illuminate your space with a touch of nostalgia and modern efficiency. Shop now to enhance your bedroom's ambiance with this stylish and energy-efficient lighting solution.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Number of Lights: |
32*13cm: 2 Lights 37*13cm:3 Lights 47*13cm: 4 Lights |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.12 inch (13CM) |
| Body Width - Diameter: | 12.60 inch (32CM)/14.57 inch (37CM)/18.50 inch (47CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Experience Vintage Charm with the Retro Round Bedroom Ceiling Lamp. Illuminate your space with a touch of nostalgia and modern efficiency. Shop now to enhance your bedroom's ambiance with this stylish and energy-efficient lighting solution.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Number of Lights: |
32*13cm: 2 Lights 37*13cm:3 Lights 47*13cm: 4 Lights |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.12 inch (13CM) |
| Body Width - Diameter: | 12.60 inch (32CM)/14.57 inch (37CM)/18.50 inch (47CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $203.99
-65%$203.99
$71.40Description
Feature
Experience Vintage Charm with the Retro Round Bedroom Ceiling Lamp. Illuminate your space with a touch of nostalgia and modern efficiency. Shop now to enhance your bedroom's ambiance with this stylish and energy-efficient lighting solution.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron, Glass |
| Bulb Base: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | NO |
| Number of Lights: |
32*13cm: 2 Lights 37*13cm:3 Lights 47*13cm: 4 Lights |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 5.12 inch (13CM) |
| Body Width - Diameter: | 12.60 inch (32CM)/14.57 inch (37CM)/18.50 inch (47CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























