
Retro Simple Milky White Hallway Ceiling Light
Upgrade your hallway with our Retro Simple Milky White Hallway Ceiling Light. Crafted with vintage charm and modern simplicity, this fixture adds a touch of nostalgia to any space. Illuminate your hallway with style and warmth, creating a welcoming atmosphere for guests.
Specifications
Size

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H22cm |

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Copper/Chrome+Yellow/White/Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Upgrade your hallway with our Retro Simple Milky White Hallway Ceiling Light. Crafted with vintage charm and modern simplicity, this fixture adds a touch of nostalgia to any space. Illuminate your hallway with style and warmth, creating a welcoming atmosphere for guests.
Specifications
Size

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H22cm |

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Copper/Chrome+Yellow/White/Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $182.99
-65%$182.99
$64.05Description
Upgrade your hallway with our Retro Simple Milky White Hallway Ceiling Light. Crafted with vintage charm and modern simplicity, this fixture adds a touch of nostalgia to any space. Illuminate your hallway with style and warmth, creating a welcoming atmosphere for guests.
Specifications
Size

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H22cm |

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | Copper/Chrome+Yellow/White/Pink |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























