
Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp
Create a warm and inviting atmosphere with the Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp, a perfect blend of natural elegance and modern technology. Crafted with a smooth wooden frame, this ceiling lamp adds a touch of organic beauty to any space, offering soft ambient lighting or brighter illumination as needed.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Iron |
| Color: | Green/Grey/White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Illumination area: | 10㎡ -15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Create a warm and inviting atmosphere with the Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp, a perfect blend of natural elegance and modern technology. Crafted with a smooth wooden frame, this ceiling lamp adds a touch of organic beauty to any space, offering soft ambient lighting or brighter illumination as needed.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Iron |
| Color: | Green/Grey/White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Illumination area: | 10㎡ -15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $155.99
-65%$155.99
$54.60Description
Create a warm and inviting atmosphere with the Round LED Dimmable Wood Ceiling Lamp, a perfect blend of natural elegance and modern technology. Crafted with a smooth wooden frame, this ceiling lamp adds a touch of organic beauty to any space, offering soft ambient lighting or brighter illumination as needed.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D40cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Iron |
| Color: | Green/Grey/White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Bulb Include or Not: | No |
| Illumination area: | 10㎡ -15㎡ |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























