
Scandinavian Glass Shaded Semi Flush Ceiling Light
Introducing our Scandinavian Glass Shaded Semi Flush Ceiling Light, a perfect blend of modern simplicity and Nordic elegance. Crafted with sleek lines and a glass shaded design, this ceiling light adds a touch of sophistication to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D14cm/24cm/25cm/27cm |
|---|---|
| Height | H15cm/17cm/18cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Color: | Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Bulb Include or Not | No |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Introducing our Scandinavian Glass Shaded Semi Flush Ceiling Light, a perfect blend of modern simplicity and Nordic elegance. Crafted with sleek lines and a glass shaded design, this ceiling light adds a touch of sophistication to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D14cm/24cm/25cm/27cm |
|---|---|
| Height | H15cm/17cm/18cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Color: | Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Bulb Include or Not | No |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $55.99
-65%$55.99
$19.60Description
Introducing our Scandinavian Glass Shaded Semi Flush Ceiling Light, a perfect blend of modern simplicity and Nordic elegance. Crafted with sleek lines and a glass shaded design, this ceiling light adds a touch of sophistication to any space.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D14cm/24cm/25cm/27cm |
|---|---|
| Height | H15cm/17cm/18cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Color: | Clear |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E27*1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Bulb Include or Not | No |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























