
Scandinavian Macaron Color LED Ceiling Light
Illuminate your space with the charming simplicity of the Scandinavian Macaron Color LED Ceiling Light. Inspired by Scandinavian design principles, this ceiling light features a delightful macaron-inspired color palette that adds a touch of whimsy and style to any room. Perfect for modern interiors, its LED technology provides efficient and long-lasting lighting.
The same series of products, click on the picture to learn more
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Acrylic |
| Color: | White,Black,Pink,Blue,Grey,Green,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Power | 27-54W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room,Balcony |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Illuminate your space with the charming simplicity of the Scandinavian Macaron Color LED Ceiling Light. Inspired by Scandinavian design principles, this ceiling light features a delightful macaron-inspired color palette that adds a touch of whimsy and style to any room. Perfect for modern interiors, its LED technology provides efficient and long-lasting lighting.
The same series of products, click on the picture to learn more
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Acrylic |
| Color: | White,Black,Pink,Blue,Grey,Green,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Power | 27-54W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room,Balcony |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $111.99
-65%$111.99
$39.20Description
Illuminate your space with the charming simplicity of the Scandinavian Macaron Color LED Ceiling Light. Inspired by Scandinavian design principles, this ceiling light features a delightful macaron-inspired color palette that adds a touch of whimsy and style to any room. Perfect for modern interiors, its LED technology provides efficient and long-lasting lighting.
The same series of products, click on the picture to learn more
Size

| Diameter | D30/40/50/60cm |
|---|---|
| Height | H5cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Acrylic |
| Color: | White,Black,Pink,Blue,Grey,Green,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Kelvin Range: | Three-color Changing |
| Power | 27-54W |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room,Balcony |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
























