
Scandinavian LED Round Ceiling Lamp

Discover the perfect blend of Scandinavian simplicity and modern functionality with our Scandinavian LED Round Ceiling Lamp. Crafted with natural wood tones and energy-efficient LED technology, this ceiling lamp adds a touch of Nordic charm to your living room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions
| Diameter | D50/60cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | Wood,Walnut |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|

Discover the perfect blend of Scandinavian simplicity and modern functionality with our Scandinavian LED Round Ceiling Lamp. Crafted with natural wood tones and energy-efficient LED technology, this ceiling lamp adds a touch of Nordic charm to your living room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions
| Diameter | D50/60cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | Wood,Walnut |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $194.99
-65%$194.99
$68.25Description

Discover the perfect blend of Scandinavian simplicity and modern functionality with our Scandinavian LED Round Ceiling Lamp. Crafted with natural wood tones and energy-efficient LED technology, this ceiling lamp adds a touch of Nordic charm to your living room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
Dimensions
| Diameter | D50/60cm |
|---|---|
| Height | H6cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Color: | Wood,Walnut |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























