
Scandinavian Wood Lotus Resin Ceiling Light
Elevate your space with our Scandinavian Wood Lotus Resin Ceiling Light. Crafted with Nordic-inspired charm, this fixture adds a touch of natural elegance to any room. Illuminate your space with warmth and style, creating a cozy ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.02in(28cm)/D15.7in(40cm) |
|---|---|
| Height | H3.94in(10cm)/6.3in(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Resin+Iron |
| Color: | White+Wood/Black+Walnut |
| Voltage: | 110V-120V |
| Max Wattage: | 9W |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Elevate your space with our Scandinavian Wood Lotus Resin Ceiling Light. Crafted with Nordic-inspired charm, this fixture adds a touch of natural elegance to any room. Illuminate your space with warmth and style, creating a cozy ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.02in(28cm)/D15.7in(40cm) |
|---|---|
| Height | H3.94in(10cm)/6.3in(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Resin+Iron |
| Color: | White+Wood/Black+Walnut |
| Voltage: | 110V-120V |
| Max Wattage: | 9W |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Description
Elevate your space with our Scandinavian Wood Lotus Resin Ceiling Light. Crafted with Nordic-inspired charm, this fixture adds a touch of natural elegance to any room. Illuminate your space with warmth and style, creating a cozy ambiance.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D11.02in(28cm)/D15.7in(40cm) |
|---|---|
| Height | H3.94in(10cm)/6.3in(16cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Resin+Iron |
| Color: | White+Wood/Black+Walnut |
| Voltage: | 110V-120V |
| Max Wattage: | 9W |
| Bulb Base: | G9*1 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
























