
Simple Semi-Flush Mount Acrylic LED Ceiling Light


Feature
Elevate your space with the sleek and modern elegance of our Simple Semi-Flush Mount Acrylic LED Ceiling Light. Designed to blend effortlessly with various interior styles, this ceiling light offers both functionality and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Hardware + Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Maximum Wattage: | 16W,24W,36W,96W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 13cm/15cm |
| Body Width - Diameter: | 30cm/40cm/50cm/60cm |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated.Thanks |
|


Feature
Elevate your space with the sleek and modern elegance of our Simple Semi-Flush Mount Acrylic LED Ceiling Light. Designed to blend effortlessly with various interior styles, this ceiling light offers both functionality and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Hardware + Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Maximum Wattage: | 16W,24W,36W,96W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 13cm/15cm |
| Body Width - Diameter: | 30cm/40cm/50cm/60cm |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $157.99
-65%$157.99
$55.30Description


Feature
Elevate your space with the sleek and modern elegance of our Simple Semi-Flush Mount Acrylic LED Ceiling Light. Designed to blend effortlessly with various interior styles, this ceiling light offers both functionality and sophistication.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Hardware + Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Maximum Wattage: | 16W,24W,36W,96W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 13cm/15cm |
| Body Width - Diameter: | 30cm/40cm/50cm/60cm |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























