
Unique Colorful Coral Resin Pendant Lamp
Feature
The pendant is made of resin, and the exquisite craftsmanship outlines a simple and elegant arc. The surface is treated with baking varnish to highlight the texture, and it is not easy to oxidize and fade.
Specifications
| Material: |
Resin, Metal
|
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-240V |
| Finishes: | White, Grey, Green, Yellow, Black |
| Wire Length: | 1.5m |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The pendant is made of resin, and the exquisite craftsmanship outlines a simple and elegant arc. The surface is treated with baking varnish to highlight the texture, and it is not easy to oxidize and fade.
Specifications
| Material: |
Resin, Metal
|
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-240V |
| Finishes: | White, Grey, Green, Yellow, Black |
| Wire Length: | 1.5m |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $135.99
-65%$135.99
$47.60Description
Feature
The pendant is made of resin, and the exquisite craftsmanship outlines a simple and elegant arc. The surface is treated with baking varnish to highlight the texture, and it is not easy to oxidize and fade.
Specifications
| Material: |
Resin, Metal
|
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-240V |
| Finishes: | White, Grey, Green, Yellow, Black |
| Wire Length: | 1.5m |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















