
Vintage Cream White Seashell Ceiling Lamp
Explore vintage charm with our Vintage Cream White Seashell Ceiling Lamp, a captivating addition to any space. Crafted with delicate cream white seashells, this ceiling lamp brings coastal elegance into your home. Illuminate your room with warm, inviting light, reminiscent of seaside retreats and beachside cottages.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm/D35cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Explore vintage charm with our Vintage Cream White Seashell Ceiling Lamp, a captivating addition to any space. Crafted with delicate cream white seashells, this ceiling lamp brings coastal elegance into your home. Illuminate your room with warm, inviting light, reminiscent of seaside retreats and beachside cottages.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm/D35cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|
Original: $158.99
-65%$158.99
$55.65Description
Explore vintage charm with our Vintage Cream White Seashell Ceiling Lamp, a captivating addition to any space. Crafted with delicate cream white seashells, this ceiling lamp brings coastal elegance into your home. Illuminate your room with warm, inviting light, reminiscent of seaside retreats and beachside cottages.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D28cm/D35cm |
|---|---|
| Height | H15cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. |
|























