
Vintage Creamy White Hallway Ceiling Light
Introduce a touch of timeless elegance to your hallway with our Vintage Creamy White Hallway Ceiling Light. This classic ceiling fixture exudes vintage charm with its creamy white finish and timeless design, making it an ideal choice for illuminating and enhancing the ambiance of your hallway.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Plastic |
| Color: | Yellow |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introduce a touch of timeless elegance to your hallway with our Vintage Creamy White Hallway Ceiling Light. This classic ceiling fixture exudes vintage charm with its creamy white finish and timeless design, making it an ideal choice for illuminating and enhancing the ambiance of your hallway.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Plastic |
| Color: | Yellow |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $155.99
-65%$155.99
$54.60Description
Introduce a touch of timeless elegance to your hallway with our Vintage Creamy White Hallway Ceiling Light. This classic ceiling fixture exudes vintage charm with its creamy white finish and timeless design, making it an ideal choice for illuminating and enhancing the ambiance of your hallway.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D30cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Iron+Plastic |
| Color: | Yellow |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























