
Vintage French White Hallway Glass Ceiling Light
Elevate your hallway with our Vintage French White Hallway Glass Ceiling Light. Crafted with timeless charm and elegance, this fixture adds a touch of vintage sophistication to any space. Illuminate your hallway with style and clarity, creating a welcoming ambiance. Upgrade your home decor with this statement piece.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Walnut+White |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Elevate your hallway with our Vintage French White Hallway Glass Ceiling Light. Crafted with timeless charm and elegance, this fixture adds a touch of vintage sophistication to any space. Illuminate your hallway with style and clarity, creating a welcoming ambiance. Upgrade your home decor with this statement piece.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Walnut+White |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $126.99
-65%$126.99
$44.45Description
Elevate your hallway with our Vintage French White Hallway Glass Ceiling Light. Crafted with timeless charm and elegance, this fixture adds a touch of vintage sophistication to any space. Illuminate your hallway with style and clarity, creating a welcoming ambiance. Upgrade your home decor with this statement piece.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Color: | Walnut+White |
| Product Material: | Wood+Glass |
| Light source: | E27*1 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Adjustable Hanging Length: | Yes |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room,Hallway |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
























