
Vintage Solid Wood Glass Ceiling Lamp
Feature
Introduce vintage charm to your space with our Vintage Solid Wood Glass Ceiling Lamp. This stylish ceiling lamp features a solid wood and glass construction, creating a timeless and elegant focal point. Crafted with precision, it adds warmth and sophistication to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D9.84"(25cm)/D10.24"(26cm) |
|---|---|
| Height | H6.69"(17cm)/H7.09"(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Introduce vintage charm to your space with our Vintage Solid Wood Glass Ceiling Lamp. This stylish ceiling lamp features a solid wood and glass construction, creating a timeless and elegant focal point. Crafted with precision, it adds warmth and sophistication to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D9.84"(25cm)/D10.24"(26cm) |
|---|---|
| Height | H6.69"(17cm)/H7.09"(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $128.99
-65%$128.99
$45.15Description
Feature
Introduce vintage charm to your space with our Vintage Solid Wood Glass Ceiling Lamp. This stylish ceiling lamp features a solid wood and glass construction, creating a timeless and elegant focal point. Crafted with precision, it adds warmth and sophistication to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D9.84"(25cm)/D10.24"(26cm) |
|---|---|
| Height | H6.69"(17cm)/H7.09"(18cm) |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Hallway/Aisle/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























