
Vintage White Round LED Ceiling Light

Feature
Elevate your home with the timeless charm of the Vintage White Round LED Ceiling Light. Combining classic design with modern LED technology, this ceiling light offers warm, energy-efficient illumination perfect for living rooms, bedrooms, and dining areas.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood,Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | D40cm-30W,D50cm-45W |
| Lumens (lm): | 2400(D40cm)/3600(D50cm) |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 85cm/90cm/94cm(33.46 inch/35.43 inch/37 inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 14cm(5.51 inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|

Feature
Elevate your home with the timeless charm of the Vintage White Round LED Ceiling Light. Combining classic design with modern LED technology, this ceiling light offers warm, energy-efficient illumination perfect for living rooms, bedrooms, and dining areas.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood,Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | D40cm-30W,D50cm-45W |
| Lumens (lm): | 2400(D40cm)/3600(D50cm) |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 85cm/90cm/94cm(33.46 inch/35.43 inch/37 inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 14cm(5.51 inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description

Feature
Elevate your home with the timeless charm of the Vintage White Round LED Ceiling Light. Combining classic design with modern LED technology, this ceiling light offers warm, energy-efficient illumination perfect for living rooms, bedrooms, and dining areas.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood,Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | D40cm-30W,D50cm-45W |
| Lumens (lm): | 2400(D40cm)/3600(D50cm) |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 85cm/90cm/94cm(33.46 inch/35.43 inch/37 inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 14cm(5.51 inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























