
Vintage White Small Hallway Ceiling Lamp
Feature
Introduce timeless charm to your hallway with the Vintage White Small Hallway Ceiling Lamp. This elegant fixture features a classic white finish with vintage-inspired details, offering a perfect blend of style and functionality for smaller spaces.
The same series of products, click on the picture to learn more

Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood, Glass |
| Suggested Space: | 3-5㎡, 5-10㎡ |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
Introduce timeless charm to your hallway with the Vintage White Small Hallway Ceiling Lamp. This elegant fixture features a classic white finish with vintage-inspired details, offering a perfect blend of style and functionality for smaller spaces.
The same series of products, click on the picture to learn more

Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood, Glass |
| Suggested Space: | 3-5㎡, 5-10㎡ |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $141.99
-65%$141.99
$49.70Description
Feature
Introduce timeless charm to your hallway with the Vintage White Small Hallway Ceiling Lamp. This elegant fixture features a classic white finish with vintage-inspired details, offering a perfect blend of style and functionality for smaller spaces.
The same series of products, click on the picture to learn more

Dimensions

| Diameter | D20cm |
|---|---|
| Height | H16cm |

| Diameter | D28cm |
|---|---|
| Height | H16cm |
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Wood, Glass |
| Suggested Space: | 3-5㎡, 5-10㎡ |
| Bulb Base: | E27 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bed Room, Hallway |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























