
Walnut Color Simple LED Bedroom Ceiling Light
Feature
The Walnut Color Simple LED Bedroom Ceiling Light blends modern elegance with a creative walnut color design. This energy-efficient LED ceiling light offers soft, even illumination, perfect for creating a cozy ambiance in any bedroom. Ideal for modern interiors.
Specifications
Size

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron, Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | NO |
| Suggested Room Size: | 8-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 43/54W |
| Lumens (lm): | 3440/4320 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 43/53 |
| Height (cm): | 7 |
| Net weight (kg): | 1.2/1.5 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Feature
The Walnut Color Simple LED Bedroom Ceiling Light blends modern elegance with a creative walnut color design. This energy-efficient LED ceiling light offers soft, even illumination, perfect for creating a cozy ambiance in any bedroom. Ideal for modern interiors.
Specifications
Size

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron, Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | NO |
| Suggested Room Size: | 8-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 43/54W |
| Lumens (lm): | 3440/4320 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 43/53 |
| Height (cm): | 7 |
| Net weight (kg): | 1.2/1.5 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|
Original: $191.99
-65%$191.99
$67.20Description
Feature
The Walnut Color Simple LED Bedroom Ceiling Light blends modern elegance with a creative walnut color design. This energy-efficient LED ceiling light offers soft, even illumination, perfect for creating a cozy ambiance in any bedroom. Ideal for modern interiors.
Specifications
Size

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D43cm |
|---|---|
| Height | H7cm |

| Diameter | D53cm |
|---|---|
| Height | H7cm |
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Material: | Iron, Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Living Room/Bedroom/Hallway |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | NO |
| Suggested Room Size: | 8-15㎡ |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | Yes |
| Wattage: | 43/54W |
| Lumens (lm): | 3440/4320 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Dimensions | |
| Diameter (cm): | 43/53 |
| Height (cm): | 7 |
| Net weight (kg): | 1.2/1.5 |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. |
|























