
1 / 14
+9
Designer Crystal Chandelier for Living Room
Feature
The whole light body is made of K9 crystal and stainless metal. It is designed into an artistic modern style. It is absolutely romantic and stunning no matter light turns on or not.
Specifications
| Material: | Stainless Steel + Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Clear |
| Wire Length: | 58cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The whole light body is made of K9 crystal and stainless metal. It is designed into an artistic modern style. It is absolutely romantic and stunning no matter light turns on or not.
Specifications
| Material: | Stainless Steel + Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Clear |
| Wire Length: | 58cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Select Color
Select Lampshade Color
Select Size
From $82.95
Original: $236.99
-65%Designer Crystal Chandelier for Living Room—
$236.99
$82.95Description
Feature
The whole light body is made of K9 crystal and stainless metal. It is designed into an artistic modern style. It is absolutely romantic and stunning no matter light turns on or not.
Specifications
| Material: | Stainless Steel + Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Clear |
| Wire Length: | 58cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |





















