
Nordic Creative Light Luxury Agate Stone Chandelier
Feature
This modern Nordic chandelier light is a perfect addition to any contemporary home. The colorful design of this chandelier light will bring a touch of luxury and beauty to any room. The sleek design and intricate detailing of this light create an eye-catching and unique piece that will be sure to add an elegant touch to any space. The combination of modern and Nordic elements creates a unique and stylish look that will bring a unique touch to any home.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Metal |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81in(30CM)/ 19.68in(50CM)/ 23.62in(60CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.81in(30CM)/ 23.62in(60CM)/ 30.71in(78CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the rod is 60cm, it can be shrunk by 30cm. Your understanding is appreciated .Thanks |
|

Feature
This modern Nordic chandelier light is a perfect addition to any contemporary home. The colorful design of this chandelier light will bring a touch of luxury and beauty to any room. The sleek design and intricate detailing of this light create an eye-catching and unique piece that will be sure to add an elegant touch to any space. The combination of modern and Nordic elements creates a unique and stylish look that will bring a unique touch to any home.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Metal |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81in(30CM)/ 19.68in(50CM)/ 23.62in(60CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.81in(30CM)/ 23.62in(60CM)/ 30.71in(78CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the rod is 60cm, it can be shrunk by 30cm. Your understanding is appreciated .Thanks |
|

Original: $126.99
-65%$126.99
$44.45Description
Feature
This modern Nordic chandelier light is a perfect addition to any contemporary home. The colorful design of this chandelier light will bring a touch of luxury and beauty to any room. The sleek design and intricate detailing of this light create an eye-catching and unique piece that will be sure to add an elegant touch to any space. The combination of modern and Nordic elements creates a unique and stylish look that will bring a unique touch to any home.
Specifications
The same series of products, click on the picture to learn more
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Metal |
| Light source: | G4 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 11.81in(30CM)/ 19.68in(50CM)/ 23.62in(60CM) |
| Body Width - Diameter: | 11.81in(30CM)/ 23.62in(60CM)/ 30.71in(78CM) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. 4. The default length of the rod is 60cm, it can be shrunk by 30cm. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























