
Macaron Colorful Round Ceiling Fan With LED Light
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan Light |
| Product Material: | Hardware + Wooden fan blades |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Suggested Room Size: | 6m²-10m² |
| Control method: | Remote Control |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: |
11.81inch (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 30inch/42inch (76CM/107CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan Light |
| Product Material: | Hardware + Wooden fan blades |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Suggested Room Size: | 6m²-10m² |
| Control method: | Remote Control |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: |
11.81inch (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 30inch/42inch (76CM/107CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Original: $282.99
-65%$282.99
$99.05Description
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan Light |
| Product Material: | Hardware + Wooden fan blades |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Suggested Room Size: | 6m²-10m² |
| Control method: | Remote Control |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: |
11.81inch (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 30inch/42inch (76CM/107CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . Thanks |
|





















