
Nordic Modern Glass Flower Ceiling Lamp
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass&Iron |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-240V |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 28/30CM |
| Body Width - Diameter: | 73/80CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass&Iron |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-240V |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 28/30CM |
| Body Width - Diameter: | 73/80CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $195.99
-65%$195.99
$68.60Description
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Glass&Iron |
| Color: | Gold |
| Voltage: | 110V-240V |
| Light Source: | G9 |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 28/30CM |
| Body Width - Diameter: | 73/80CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























