
White Glass Globe Sputnik Shape Chandelier
[FEATURE]
Embrace modern simplicity with our White Glass Globe Sputnik Shape Chandelier. This striking fixture combines the clean elegance of white glass globes with a captivating sputnik design, creating a contemporary centerpiece for any room. Illuminate your space with a soft, inviting glow and make a bold style statement.
Size

| Diameter | D72cm |
|---|---|
| Height | D51cm |

| Diameter | D104cm |
|---|---|
| Height | D66cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
[FEATURE]
Embrace modern simplicity with our White Glass Globe Sputnik Shape Chandelier. This striking fixture combines the clean elegance of white glass globes with a captivating sputnik design, creating a contemporary centerpiece for any room. Illuminate your space with a soft, inviting glow and make a bold style statement.
Size

| Diameter | D72cm |
|---|---|
| Height | D51cm |

| Diameter | D104cm |
|---|---|
| Height | D66cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $408.99
-65%$408.99
$143.15Description
[FEATURE]
Embrace modern simplicity with our White Glass Globe Sputnik Shape Chandelier. This striking fixture combines the clean elegance of white glass globes with a captivating sputnik design, creating a contemporary centerpiece for any room. Illuminate your space with a soft, inviting glow and make a bold style statement.
Size

| Diameter | D72cm |
|---|---|
| Height | D51cm |

| Diameter | D104cm |
|---|---|
| Height | D66cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























