
Modern Three Heads Creative Pendant Light
Feature
Transform your space with the sleek, contemporary design of the Modern Three Heads Creative Pendant Light. Perfect for both residential and commercial settings, this stunning pendant light features a unique, artistic structure with three adjustable light heads, each crafted to illuminate your space with style and sophistication.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron+Wood |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Lights: |
1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Kitchen,Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 77CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Download Support
Feature
Transform your space with the sleek, contemporary design of the Modern Three Heads Creative Pendant Light. Perfect for both residential and commercial settings, this stunning pendant light features a unique, artistic structure with three adjustable light heads, each crafted to illuminate your space with style and sophistication.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron+Wood |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Lights: |
1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Kitchen,Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 77CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Download Support
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description
Feature
Transform your space with the sleek, contemporary design of the Modern Three Heads Creative Pendant Light. Perfect for both residential and commercial settings, this stunning pendant light features a unique, artistic structure with three adjustable light heads, each crafted to illuminate your space with style and sophistication.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Iron+Wood |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Bulb Included: | Yes |
| Number of Lights: |
1 |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Kitchen,Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 20CM |
| Body Width - Diameter: | 77CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Download Support


















