
Creative Iron LED Semi-Flush Ceiling Light

Feature
Infuse your space with artistic flair and modern sophistication with our Creative Iron LED Semi-Flush Ceiling Light. This striking fixture combines innovative design with energy-efficient LED technology to create a statement piece that enhances any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Material: | Iron+ Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Suggested Room Size: | 10-25㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 4 Heads-48W/5 Heads-60W/6 Heads-72W/7 Heads-84W |
| Lumens (lm): | 3840(4 Heads) /4800(5 Heads)/5760(6 Heads)/6720(7 Heads) |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Download Support

Feature
Infuse your space with artistic flair and modern sophistication with our Creative Iron LED Semi-Flush Ceiling Light. This striking fixture combines innovative design with energy-efficient LED technology to create a statement piece that enhances any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Material: | Iron+ Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Suggested Room Size: | 10-25㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 4 Heads-48W/5 Heads-60W/6 Heads-72W/7 Heads-84W |
| Lumens (lm): | 3840(4 Heads) /4800(5 Heads)/5760(6 Heads)/6720(7 Heads) |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Download Support
Original: $143.99
-65%$143.99
$50.40Description

Feature
Infuse your space with artistic flair and modern sophistication with our Creative Iron LED Semi-Flush Ceiling Light. This striking fixture combines innovative design with energy-efficient LED technology to create a statement piece that enhances any room.
The same series of products, click on the picture to learn more

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Material: | Iron+ Acrylic |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor |
| Environment: | Dry |
| Suggested Room Fit: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Suggested Room Size: | 10-25㎡ |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Assembly Required: | YES |
| Light Source | |
| Light source: | LED |
| Light bulb included: | YES |
| Wattage: | 4 Heads-48W/5 Heads-60W/6 Heads-72W/7 Heads-84W |
| Lumens (lm): | 3840(4 Heads) /4800(5 Heads)/5760(6 Heads)/6720(7 Heads) |
| Technical Specifications | |
| Certification: | CE, UL |
| IP Rate: | IP20 |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Download Support
























