
Creative Multi-Heads LED Chandelier

Feature
Make a bold statement in your home with the Creative Multi-Heads LED Chandelier. This innovative lighting fixture features multiple adjustable heads, each equipped with energy-efficient LED lights, creating a stunning visual display that brightens any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 4 Heads-48W/5 Heads-60W/6 Heads-72W/7 Heads-84W |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 85cm/90cm/94cm(33.46 inch/35.43 inch/37 inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 14cm(5.51 inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|

Feature
Make a bold statement in your home with the Creative Multi-Heads LED Chandelier. This innovative lighting fixture features multiple adjustable heads, each equipped with energy-efficient LED lights, creating a stunning visual display that brightens any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 4 Heads-48W/5 Heads-60W/6 Heads-72W/7 Heads-84W |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 85cm/90cm/94cm(33.46 inch/35.43 inch/37 inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 14cm(5.51 inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $143.99
-65%$143.99
$50.40Description

Feature
Make a bold statement in your home with the Creative Multi-Heads LED Chandelier. This innovative lighting fixture features multiple adjustable heads, each equipped with energy-efficient LED lights, creating a stunning visual display that brightens any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Iron+Acrylic |
| Bulb Base: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Wattage: | 4 Heads-48W/5 Heads-60W/6 Heads-72W/7 Heads-84W |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bed Room, Kitchen |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 85cm/90cm/94cm(33.46 inch/35.43 inch/37 inch) |
| Body Height - Top to Bottom: | 14cm(5.51 inch) |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























