
Design Bubble Glass Globe Sputnik Chandelier for Dining Room
Feature
Elevate your space with the captivating charm of our Bubble Glass Globe Sputnik Chandelier. Crafted with precision and contemporary flair, this chandelier features a stunning array of bubble glass globes that radiate a warm and playful glow.
Dimensions

| 18 Heads-Diameter | 60cm |
|---|---|
| Height | 55cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Feature
Elevate your space with the captivating charm of our Bubble Glass Globe Sputnik Chandelier. Crafted with precision and contemporary flair, this chandelier features a stunning array of bubble glass globes that radiate a warm and playful glow.
Dimensions

| 18 Heads-Diameter | 60cm |
|---|---|
| Height | 55cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Description
Feature
Elevate your space with the captivating charm of our Bubble Glass Globe Sputnik Chandelier. Crafted with precision and contemporary flair, this chandelier features a stunning array of bubble glass globes that radiate a warm and playful glow.
Dimensions

| 18 Heads-Diameter | 60cm |
|---|---|
| Height | 55cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























