
French Cream Pear Touch Portable Table Light
[Feature]
Enhance the beauty of your bedroom with our French Style Ceiling Lamp LED Ceiling Light in a luxurious pear touch design. This portable table light combines the elegance of French style with the convenience of LED technology, creating a perfect lighting solution for any bedroom decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included: | No |
| Size: | 17*21cm |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 21CM |
| Body Width - Diameter: | 17CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
[Feature]
Enhance the beauty of your bedroom with our French Style Ceiling Lamp LED Ceiling Light in a luxurious pear touch design. This portable table light combines the elegance of French style with the convenience of LED technology, creating a perfect lighting solution for any bedroom decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included: | No |
| Size: | 17*21cm |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 21CM |
| Body Width - Diameter: | 17CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $83.99
-65%$83.99
$29.40Description
[Feature]
Enhance the beauty of your bedroom with our French Style Ceiling Lamp LED Ceiling Light in a luxurious pear touch design. This portable table light combines the elegance of French style with the convenience of LED technology, creating a perfect lighting solution for any bedroom decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Glass |
| Color: | White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included: | No |
| Size: | 17*21cm |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 21CM |
| Body Width - Diameter: | 17CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|





















