
Modern Decor Wood Crack Wall Sconces
Feature
This floating wall shelf creates a space-saving storage and display surface in your space.The lamp features a rectangular plank shape in a solid wood finish for a clean, modern look that easily integrates with a variety of decor styles.You can use this versatile piece in your living room, hallway or bedroom to display collected curios, succulents, books, framed photos and much more.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Lights |
| Product Material: | Wood, Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.5CM |
| Body Width - Diameter: | 30CM/50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Feature
This floating wall shelf creates a space-saving storage and display surface in your space.The lamp features a rectangular plank shape in a solid wood finish for a clean, modern look that easily integrates with a variety of decor styles.You can use this versatile piece in your living room, hallway or bedroom to display collected curios, succulents, books, framed photos and much more.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Lights |
| Product Material: | Wood, Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.5CM |
| Body Width - Diameter: | 30CM/50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Description
Feature
This floating wall shelf creates a space-saving storage and display surface in your space.The lamp features a rectangular plank shape in a solid wood finish for a clean, modern look that easily integrates with a variety of decor styles.You can use this versatile piece in your living room, hallway or bedroom to display collected curios, succulents, books, framed photos and much more.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Lights |
| Product Material: | Wood, Acrylic |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.5CM |
| Body Width - Diameter: | 30CM/50CM |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated. Thanks |
|






















