
French Water Drop Crystal Chandelier
[FEATURE]
Transform your space into a luxurious masterpiece with our French Water Drop Crystal Chandelier. This exquisite lighting fixture epitomizes elegance and opulence, featuring cascading water drop crystals that create a dazzling visual display.
Size

| Diameter | D50/60/80cm |
|---|---|
| Height | H33cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Brass, Crystal |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*5/E14*6/E14*8 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
[FEATURE]
Transform your space into a luxurious masterpiece with our French Water Drop Crystal Chandelier. This exquisite lighting fixture epitomizes elegance and opulence, featuring cascading water drop crystals that create a dazzling visual display.
Size

| Diameter | D50/60/80cm |
|---|---|
| Height | H33cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Brass, Crystal |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*5/E14*6/E14*8 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Description
[FEATURE]
Transform your space into a luxurious masterpiece with our French Water Drop Crystal Chandelier. This exquisite lighting fixture epitomizes elegance and opulence, featuring cascading water drop crystals that create a dazzling visual display.
Size

| Diameter | D50/60/80cm |
|---|---|
| Height | H33cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Brass, Crystal |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*5/E14*6/E14*8 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room/Living Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























