
Modern Molecular Lava Glass Living Room Chandelier
Feature
Transform your living space with the avant-garde allure of our Modern Molecular Lava Glass Living Room Chandelier. Meticulously designed, this fixture seamlessly blends modern aesthetics with artistic flair. The molecular lava glass design adds a touch of intrigue, casting a mesmerizing and contemporary glow.
Size

| 3Heads-Diameter | D70cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| 5Heads-Diameter | D70cm |
| Height | H28cm |
| 8Heads-Diameter | D100cm |
| Height | H28cm |

| 3Heads-Diameter | D70cm |
|---|---|
| Height | H50cm |
| 5Heads-Diameter | D100cm |
| Height | H50cm |
| 8Heads-Diameter | D120cm |
| Height | H100cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Brass |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Transform your living space with the avant-garde allure of our Modern Molecular Lava Glass Living Room Chandelier. Meticulously designed, this fixture seamlessly blends modern aesthetics with artistic flair. The molecular lava glass design adds a touch of intrigue, casting a mesmerizing and contemporary glow.
Size

| 3Heads-Diameter | D70cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| 5Heads-Diameter | D70cm |
| Height | H28cm |
| 8Heads-Diameter | D100cm |
| Height | H28cm |

| 3Heads-Diameter | D70cm |
|---|---|
| Height | H50cm |
| 5Heads-Diameter | D100cm |
| Height | H50cm |
| 8Heads-Diameter | D120cm |
| Height | H100cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Brass |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $283.99
-65%$283.99
$99.40Description
Feature
Transform your living space with the avant-garde allure of our Modern Molecular Lava Glass Living Room Chandelier. Meticulously designed, this fixture seamlessly blends modern aesthetics with artistic flair. The molecular lava glass design adds a touch of intrigue, casting a mesmerizing and contemporary glow.
Size

| 3Heads-Diameter | D70cm |
|---|---|
| Height | H28cm |
| 5Heads-Diameter | D70cm |
| Height | H28cm |
| 8Heads-Diameter | D100cm |
| Height | H28cm |

| 3Heads-Diameter | D70cm |
|---|---|
| Height | H50cm |
| 5Heads-Diameter | D100cm |
| Height | H50cm |
| 8Heads-Diameter | D120cm |
| Height | H100cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Brass |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























