
Morandi Creative Pipe Shaped LED Chandelier
Illuminate your space with modern flair using the Morandi Creative Pipe Shaped LED Chandelier. Designed to captivate with its innovative design, this chandelier seamlessly blends creativity with functionality. With energy-efficient LED technology and a distinctive pipe-shaped silhouette, it adds a contemporary touch to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Iron+PVC |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 23.6inch (60CM)/31.4inch (80CM)/39.3inch (100CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Illuminate your space with modern flair using the Morandi Creative Pipe Shaped LED Chandelier. Designed to captivate with its innovative design, this chandelier seamlessly blends creativity with functionality. With energy-efficient LED technology and a distinctive pipe-shaped silhouette, it adds a contemporary touch to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Iron+PVC |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 23.6inch (60CM)/31.4inch (80CM)/39.3inch (100CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Original: $339.99
-65%$339.99
$119.00Description
Illuminate your space with modern flair using the Morandi Creative Pipe Shaped LED Chandelier. Designed to captivate with its innovative design, this chandelier seamlessly blends creativity with functionality. With energy-efficient LED technology and a distinctive pipe-shaped silhouette, it adds a contemporary touch to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Iron+PVC |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Width - Diameter: | 23.6inch (60CM)/31.4inch (80CM)/39.3inch (100CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated . Thanks |
|























