
Nordic Belue Brass Glass Chandelier For Dining Room
Feature
Embracing the warmth and comfort of vintage style, this light fixture is refreshing and versatile, A warm, Natural Gold has the look and feel of your favorite well-worn, illuminate in nostalgic beauty, This chandelier is ideal for a living room, bedroom, or over a dining or kitchen table.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Metal, Glass |
| Body Finishes: | Chorme,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED bulb or Edison bulb |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | / |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 28CM/ 28CM |
| Body Width - Diameter: | 55CM/ 75CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Embracing the warmth and comfort of vintage style, this light fixture is refreshing and versatile, A warm, Natural Gold has the look and feel of your favorite well-worn, illuminate in nostalgic beauty, This chandelier is ideal for a living room, bedroom, or over a dining or kitchen table.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Metal, Glass |
| Body Finishes: | Chorme,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED bulb or Edison bulb |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | / |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 28CM/ 28CM |
| Body Width - Diameter: | 55CM/ 75CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $234.99
-65%$234.99
$82.25Description
Feature
Embracing the warmth and comfort of vintage style, this light fixture is refreshing and versatile, A warm, Natural Gold has the look and feel of your favorite well-worn, illuminate in nostalgic beauty, This chandelier is ideal for a living room, bedroom, or over a dining or kitchen table.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Metal, Glass |
| Body Finishes: | Chorme,Gold |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED bulb or Edison bulb |
| Bulb Included: | No |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | / |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 28CM/ 28CM |
| Body Width - Diameter: | 55CM/ 75CM |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























