
Vintage Ceramic Flower Shape Hanging Light Walnut Brass Chandelier
Feature
Embrace vintage charm with our Vintage Ceramic Flower Shape Hanging Light Walnut Brass Chandelier. Meticulously crafted, this fixture seamlessly merges nostalgic allure with modern detailing. The flower-shaped ceramic design in walnut and brass accents add a touch of warmth, casting a radiant and enchanting glow.
Size

| 3Heads-Diameter | D58cm |
|---|---|
| Height | H35cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Brass, Wood, Ceramic |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Feature
Embrace vintage charm with our Vintage Ceramic Flower Shape Hanging Light Walnut Brass Chandelier. Meticulously crafted, this fixture seamlessly merges nostalgic allure with modern detailing. The flower-shaped ceramic design in walnut and brass accents add a touch of warmth, casting a radiant and enchanting glow.
Size

| 3Heads-Diameter | D58cm |
|---|---|
| Height | H35cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Brass, Wood, Ceramic |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $312.99
-65%$312.99
$109.55Description
Feature
Embrace vintage charm with our Vintage Ceramic Flower Shape Hanging Light Walnut Brass Chandelier. Meticulously crafted, this fixture seamlessly merges nostalgic allure with modern detailing. The flower-shaped ceramic design in walnut and brass accents add a touch of warmth, casting a radiant and enchanting glow.
Size

| 3Heads-Diameter | D58cm |
|---|---|
| Height | H35cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Brass, Wood, Ceramic |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























