
Retro French Gold Crystal Chandelier
[FEATURE]
Add a touch of vintage glamour to your space with our Retro French Gold Crystal Chandelier. This exquisite chandelier features an ornate gold-finished frame adorned with dazzling crystals, creating a timeless and luxurious aesthetic.
Size

| Diameter | D14/26/35/50cm |
|---|---|
| Height | D34/42/43/48cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1/E14*4/E14*6 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
[FEATURE]
Add a touch of vintage glamour to your space with our Retro French Gold Crystal Chandelier. This exquisite chandelier features an ornate gold-finished frame adorned with dazzling crystals, creating a timeless and luxurious aesthetic.
Size

| Diameter | D14/26/35/50cm |
|---|---|
| Height | D34/42/43/48cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1/E14*4/E14*6 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $178.99
-65%$178.99
$62.65Description
[FEATURE]
Add a touch of vintage glamour to your space with our Retro French Gold Crystal Chandelier. This exquisite chandelier features an ornate gold-finished frame adorned with dazzling crystals, creating a timeless and luxurious aesthetic.
Size

| Diameter | D14/26/35/50cm |
|---|---|
| Height | D34/42/43/48cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E14*1/E14*4/E14*6 |
| Bulb Included: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|























