
Simple Low Profile Ceiling Fan With LED Light

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan Light |
| Product Material: | Hardware + Acrylic |
| Light source: | Ceiling Fan Light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Suggested Room Size: | 10m²-20m² |
| Control method: | Remote Control |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: |
11.81inch (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 42inch(107CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . Thanks |
|

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan Light |
| Product Material: | Hardware + Acrylic |
| Light source: | Ceiling Fan Light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Suggested Room Size: | 10m²-20m² |
| Control method: | Remote Control |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: |
11.81inch (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 42inch(107CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Original: $312.99
-65%$312.99
$109.55Description

Specifications
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan Light |
| Product Material: | Hardware + Acrylic |
| Light source: | Ceiling Fan Light |
| Voltage: | 110V-120V |
| Suggested Room Size: | 10m²-20m² |
| Control method: | Remote Control |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: |
11.81inch (30CM) |
| Body Width - Diameter: | 42inch(107CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . Thanks |
|























