
Simplistic Wood Ceiling Fan With No Light
Introducing the Simplistic Wood Ceiling Fan, a timeless addition to your home's decor. Crafted with a minimalist design ethos, this ceiling fan features a warm wood finish that adds a touch of natural elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D132cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan |
| Product Material: | Metal+Wood |
| Color: | Balck |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | No Light |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing the Simplistic Wood Ceiling Fan, a timeless addition to your home's decor. Crafted with a minimalist design ethos, this ceiling fan features a warm wood finish that adds a touch of natural elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D132cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan |
| Product Material: | Metal+Wood |
| Color: | Balck |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | No Light |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $262.99
-65%$262.99
$92.05Description
Introducing the Simplistic Wood Ceiling Fan, a timeless addition to your home's decor. Crafted with a minimalist design ethos, this ceiling fan features a warm wood finish that adds a touch of natural elegance to any room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D132cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Fan |
| Product Material: | Metal+Wood |
| Color: | Balck |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | No Light |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























