
Stylish Glass Cloud Shape Pendant Light Indoor Fixture Decorative Light
Feature
The use of high-quality iron through multi-process treatment, keep the appearance with no rust and no oxidation, durable, the light is new, with high-quality glass lampshade, purely artificial, unique mesh, the light is soft and not glaring, easy to clean, stylish and simple.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20/D25/D30/D35/D40 cm |
|---|---|
| Height | H12/H14/H16/H18/H20 cm |
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Amber, Clear, Coffee |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Feature
The use of high-quality iron through multi-process treatment, keep the appearance with no rust and no oxidation, durable, the light is new, with high-quality glass lampshade, purely artificial, unique mesh, the light is soft and not glaring, easy to clean, stylish and simple.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20/D25/D30/D35/D40 cm |
|---|---|
| Height | H12/H14/H16/H18/H20 cm |
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Amber, Clear, Coffee |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50Description
Feature
The use of high-quality iron through multi-process treatment, keep the appearance with no rust and no oxidation, durable, the light is new, with high-quality glass lampshade, purely artificial, unique mesh, the light is soft and not glaring, easy to clean, stylish and simple.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D20/D25/D30/D35/D40 cm |
|---|---|
| Height | H12/H14/H16/H18/H20 cm |
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Amber, Clear, Coffee |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |






















