
Vintage Glass Ball Brass Chandelier
Elevate your space with vintage charm and timeless elegance with our Vintage Glass Ball Brass Chandelier. Crafted to perfection, this exquisite fixture combines the allure of glass balls with the sophistication of brass accents. Illuminate any room with a warm and inviting glow, adding a touch of nostalgia to your decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 3/6/12 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Size |
D85cm×H43cm/D68cm×H43cm/D60cm×H28cm/D45cm×H21cm |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Elevate your space with vintage charm and timeless elegance with our Vintage Glass Ball Brass Chandelier. Crafted to perfection, this exquisite fixture combines the allure of glass balls with the sophistication of brass accents. Illuminate any room with a warm and inviting glow, adding a touch of nostalgia to your decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 3/6/12 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Size |
D85cm×H43cm/D68cm×H43cm/D60cm×H28cm/D45cm×H21cm |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated . Thanks |
|
Original: $207.99
-65%$207.99
$72.80Description
Elevate your space with vintage charm and timeless elegance with our Vintage Glass Ball Brass Chandelier. Crafted to perfection, this exquisite fixture combines the allure of glass balls with the sophistication of brass accents. Illuminate any room with a warm and inviting glow, adding a touch of nostalgia to your decor.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Brass+Glass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 3/6/12 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Hallway, Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Product Measurements Weights | |
| Size |
D85cm×H43cm/D68cm×H43cm/D60cm×H28cm/D45cm×H21cm |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated . Thanks |
|























