
Vintage Rope Semi Flush Living Room Ceiling Fan With Light And Remote
Introducing our Vintage Rope Semi Flush Living Room Ceiling Fan with Light and Remote, a charming blend of rustic elegance and modern convenience. This ceiling fan features a unique rope design around the motor housing, evoking a sense of vintage charm that adds character to any living room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D52cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+ABS |
| Color: | White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E12*4 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Introducing our Vintage Rope Semi Flush Living Room Ceiling Fan with Light and Remote, a charming blend of rustic elegance and modern convenience. This ceiling fan features a unique rope design around the motor housing, evoking a sense of vintage charm that adds character to any living room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D52cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+ABS |
| Color: | White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E12*4 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $237.99
-65%$237.99
$83.30Description
Introducing our Vintage Rope Semi Flush Living Room Ceiling Fan with Light and Remote, a charming blend of rustic elegance and modern convenience. This ceiling fan features a unique rope design around the motor housing, evoking a sense of vintage charm that adds character to any living room.
Specifications
Dimensions

| Diameter | D52cm |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Ceiling Light |
| Product Material: | Metal+ABS |
| Color: | White,Black |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | E12*4 |
| Bulb Include or Not: | No |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























