
Contemporary Industrial Beige Stone Wall Light
Introducing our Contemporary Industrial Beige Stone Wall Light, a modern accent for your home decor. Crafted with precision and featuring a sleek beige stone design, this wall light exudes industrial charm with a contemporary twist. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a warm ambiance that adds character to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H13cm |

| Diameter | D12cm |
|---|---|
| Height | H10cm |

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stone+Wood |
| Color: | Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Monting Plate: | 10cm |
| Light Source: | G9*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen,Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Introducing our Contemporary Industrial Beige Stone Wall Light, a modern accent for your home decor. Crafted with precision and featuring a sleek beige stone design, this wall light exudes industrial charm with a contemporary twist. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a warm ambiance that adds character to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H13cm |

| Diameter | D12cm |
|---|---|
| Height | H10cm |

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stone+Wood |
| Color: | Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Monting Plate: | 10cm |
| Light Source: | G9*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen,Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Original: $90.99
-65%$90.99
$31.85Description
Introducing our Contemporary Industrial Beige Stone Wall Light, a modern accent for your home decor. Crafted with precision and featuring a sleek beige stone design, this wall light exudes industrial charm with a contemporary twist. Illuminate your space with a soft and inviting glow, creating a warm ambiance that adds character to any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Size

| Diameter | D15cm |
|---|---|
| Height | H13cm |

| Diameter | D12cm |
|---|---|
| Height | H10cm |

| Diameter | D25cm |
|---|---|
| Height | H10cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Stone+Wood |
| Color: | Walnut,Wood |
| Voltage: | 110V-120V |
| Monting Plate: | 10cm |
| Light Source: | G9*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen,Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
























