
Creative Aluminum Disc LED Wall Lamp
Introducing our Creative Aluminum Disc LED Wall Lamp, a sleek and contemporary lighting solution designed to enhance your home decor. Crafted with modern aesthetics in mind, this wall lamp features a minimalist aluminum disc shade that emits a soft and diffused light, creating a warm and inviting ambiance in any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D7cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum |
| Color: | Black,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Introducing our Creative Aluminum Disc LED Wall Lamp, a sleek and contemporary lighting solution designed to enhance your home decor. Crafted with modern aesthetics in mind, this wall lamp features a minimalist aluminum disc shade that emits a soft and diffused light, creating a warm and inviting ambiance in any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D7cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum |
| Color: | Black,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
Original: $149.99
-65%$149.99
$52.50Description
Introducing our Creative Aluminum Disc LED Wall Lamp, a sleek and contemporary lighting solution designed to enhance your home decor. Crafted with modern aesthetics in mind, this wall lamp features a minimalist aluminum disc shade that emits a soft and diffused light, creating a warm and inviting ambiance in any room.
The same series of products, click on the picture to learn more
Specifications
Dimensions

| Diameter | D7cm |
|---|---|
| Height | H18cm |
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Aluminum |
| Color: | Black,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Bulb Base: | LED |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm in the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
























