
Creative Macaron Multi-Leaves Wall Lamp
Discover the Nordic Macaron Modern Wall Lamp a creative blend of contemporary design and Scandinavian charm. Crafted with precision, this wall lamp features a sleek and minimalist aesthetic reminiscent of the iconic macaron shape. Illuminate your space with a soft, ambient glow, adding a touch of modern elegance to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass+PVC |
| Color: | Multicolor,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | G9*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 9.8 in(25CM) |
| Body Width - Diameter: | 9.1 in(23.5CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Discover the Nordic Macaron Modern Wall Lamp a creative blend of contemporary design and Scandinavian charm. Crafted with precision, this wall lamp features a sleek and minimalist aesthetic reminiscent of the iconic macaron shape. Illuminate your space with a soft, ambient glow, adding a touch of modern elegance to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass+PVC |
| Color: | Multicolor,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | G9*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 9.8 in(25CM) |
| Body Width - Diameter: | 9.1 in(23.5CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|
Description
Discover the Nordic Macaron Modern Wall Lamp a creative blend of contemporary design and Scandinavian charm. Crafted with precision, this wall lamp features a sleek and minimalist aesthetic reminiscent of the iconic macaron shape. Illuminate your space with a soft, ambient glow, adding a touch of modern elegance to any room.
Specifications
| Product Details | |
| Type: | Wall Light |
| Product Material: | Metal+Glass+PVC |
| Color: | Multicolor,White |
| Voltage: | 110V-120V |
| Light Source: | G9*1 |
| Power Source: | Direct Wired Electric |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Certification: | CE, UL |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island , Dining Room,Living Room,Bed Room |
| Product Measurements Weights | |
| Body Height - Top to Bottom: | 9.8 in(25CM) |
| Body Width - Diameter: | 9.1 in(23.5CM) |
| Note | |
|
1. There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated. Thanks |
|























