
Creative Moon Pendant Light Ball Floor Lamp
[FEATURE]
Experience the enchantment of moonlit nights with our Creative Moon Pendant Light Ball Floor Lamp. Crafted with precision, this unique floor lamp features a spherical moon-inspired design that adds a touch of celestial elegance to your space.
Dimensions

| Diameter | 7.9in(20CM)/9.8in(25CM)/11.8in(30CM)/15.7in(40CM)/19.7in(50CM)/23.6in(60CM) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light/Floor Lamp |
| Product Material: | Resin Fiberglass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
[FEATURE]
Experience the enchantment of moonlit nights with our Creative Moon Pendant Light Ball Floor Lamp. Crafted with precision, this unique floor lamp features a spherical moon-inspired design that adds a touch of celestial elegance to your space.
Dimensions

| Diameter | 7.9in(20CM)/9.8in(25CM)/11.8in(30CM)/15.7in(40CM)/19.7in(50CM)/23.6in(60CM) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light/Floor Lamp |
| Product Material: | Resin Fiberglass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|
Original: $94.99
-65%$94.99
$33.25Description
[FEATURE]
Experience the enchantment of moonlit nights with our Creative Moon Pendant Light Ball Floor Lamp. Crafted with precision, this unique floor lamp features a spherical moon-inspired design that adds a touch of celestial elegance to your space.
Dimensions

| Diameter | 7.9in(20CM)/9.8in(25CM)/11.8in(30CM)/15.7in(40CM)/19.7in(50CM)/23.6in(60CM) |
|---|
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light/Floor Lamp |
| Product Material: | Resin Fiberglass |
| Light source: | E27 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|























